+421 333 030 371 ⏲ po-pia 8:00-16:00

Sprievodca zostavením kydexového púzdra

Ako zostaviť kydexové púzdro

1. Krok

Typ púzdra

  1. Vonkajšie OWB – Nosenie na opasku z vonkajšej strany. Nedochádza k žiadnemu kontaktu s telom.
  2. Vnútorné IWB – Upevnenie do vnútornej strany nohavíc. Najvhodnejší pre kompaktnejšie zbrane. Kydex je nezávadný pri kontakte s pokožkou.
  3. Triggerguard – Malé púzdro, ktoré zakrýva iba spúšť zbrane.

2. Krok

Typ zbrane 

Najdôležitejší parameter. Kydexové púzdra sú vyrábané presne na určitý typ zbrane. Podľa neho je púzdro vylisované aby v ňom zbraň perfektne držala a nepotrebovala manuálnu poistku. Vyberte si prosím zbraň na ktorú chcete vyrobiť kydexové púzdro.

Zoznam dostupných zbraní neustále rozširujeme. Ak ste nenašli Vašu zbraň v ponuke, budete sa musieť zastaviť osobne. Odtlačok zbrane zaberie cca. 30 minút.

Svetlo

Súčasťou púzdra môže byť aj taktické svetlo na zbrani. Tvar púzdra sa ale odvíja od konkrétneho typu svetla, preto si prosím vyberte z nasledujúcej ponuky.

Ak nenájdete Vaše svetlo v ponuke, budete nám ho musieť priniesť alebo zaslať na dobierku a my Vám ho spolu s púzdrom pošleme nepoškodené späť.

Farba 

Zvoľte si farbu kydexového púzdra. Pre vonkajšie OWB púzdra je dostupná dvojkombinácia, teda farba sa môže z prednej a zadnej strany púzdra líšiť.

3. Krok

Šírka opasku

 Zvoľte si šírku opasku, ku ktorému bude púzdro upnuté. Správna voľba rozmeru zaisťuje perfektné držanie púzdra bez tendencie posunu. V prípade neskoršej výmeny opasku si môžete zakúpiť iný rozmer pútok alebo spony v príslušenstve. Výmena medzi tým istým druhom púzdier je plne kompatibilná.

 1. 40 mm
 2. 45 mm
 3. 50 mm

Pútka 

Spôsob upevnenia púzdra k Vášmu opasku

 

 1. Oceľové prevliekacie (OWB) – 40, 45, 50 mm – Odporúčame!
 2. Plastové speedclips (OWB) – 40, 45mm, Rýchle nasádzanie bez nutnosti prevliekania na opasok
 3. Flushklip spona (IWB) – 40, 45 mm, Rýchle a pohodlné nasádzanie za opasok – Odporúčame!
 4. Paracord (Triggerguard)

  Orientácia

   Tvar púzdra sa líši či používate zbraň v ľavej alebo pravej ruke. V prípade zásobníkového púzdra, ak ste pravák, držíte zbraň v pravej ruke, automaticky sa volí umiestenie zásobníkového púzdra na lavom boku – odlišujú sa konštrukciou.

   

  1. Pravák
  2. Ľavák

   

   Sweatguard 

   Vnútorná strana kydexového púzdra, ktorá zabraňuje kontaktu tela so zbraňou. Má taktiež vplyv na pohodlné zasunutie zbrane do púzdra. Ponúkame tri druhy sweatguardu. Ak sa aj napriek tomu neviete rozhodnúť, doporučujeme polovičnú verziu sweatguardu, ktorú si volí asi 80% zákazníkov.

    

   1. Žiadny
   2. Polovičný
   3. Celý

   Sklon 

   Nastavenie uhla zbrani v púzdre voči Vášmu telu. Každý zákazník nosí zbraň v inej časti tela, preto je tento parameter skôr osobná preferencia. Z pravidla by ste si ho mali zvoliť tak, aby bolo pre Vás tasenie zbrane čo najjednoduchšie a najrýchlejšie. 

    1. 0° – kolmo k zemi – Odporúčame!
    2. 10°

    4. Krok

    Gravírovanie (IWB)

    V prípade vnútorných IWB púzdier Vám vieme vygravírovať na Flushklip sponu Vami želané meno alebo venovanie. Je to tip na idéalny darček pre streleckého nadšenca! V prípade záujmu o gravírovanie, zadajte prosím text do rámčeka. Gravírovanie však môže predĺžiť čakaciu dobu o pár dní.

    5. Krok

    Kontaktné údaje

    Ako poslednú vec v našom objednávkovom formulári je vyplniť kontaktné údaje. My sa vám potom ozveme s cenovou ponukou.

    Prosíme pečlivo si skontrolujte vyplnenú objednávku ( na ľavej strane ). 

    Gratulujeme, úspešne ste vyplnili objednávkový formulár.

    Ak sa vám nedarí niečo vyplniť, alebo niečomu nerozumiete, neváhajte sa na nás obrátiť.
    Objednávkový formulárKontakt

    AKCIA! Pri kúpe konfigurovateľného púzdra zadajte kód "KONFIGURATOR" v košíku a získate zľavu 5%! Do správy pri objednávke nám napíšte, ako sa vám konfigurátor páči. Skryť

    Evokydex
    Menu